All Finn Sailing Dinghies for sale in the UK
1987 Mader Finn, complete boat ready to go.
Double skinned GRP hull in good condition, smooth, shiny and unscratched bottom.
Carbon mast and 4 North laminate sails in various conditions
Fixed rudder with aluminium tiller and carbon extension
Decent suntouched cover
Trolley recently refurbished and road trailer
A great starter Finn, get in touch for more pictures and information. Delivery at cost could be a possibility depending on distance....
read more
| Year: | 1987 |
| Length: | 4.50m |
| Location: | South Devon UK |
| Price: | £1,150 Tax Paid |
| Status: | Available |
View Details |
Devoti hull built 2000 , North sail, Hit mast, lifting rudder. Under, over & mast covers. Ideal for club racing or a training boat...
read more
| Year: | 2000 |
| Length: | 4m |
| Location: | UK |
| Price: | £4,700 |
| Status: | Available |
View Details |
1996 Olympic boat Grey deck white hull Complete and ready to go with continuous control lines and a good Pata mast and boom from 2016 to suit 95kg ish
North MB1 and MB2 sails good for club racing
Top and Bottom covers
Aluminium Launching Trolley
Road trailer
Very good starter boat...
read more
| Year: | 1996 |
| Length: | 4.5m |
| Location: | UK |
| Price: | £3,400 |
| Status: | Available |
View Details |